loading...

На Дністровській ГАЕС – здійснено пускові операції на гідроагрегаті №4

22 грудня на найважливішому інфраструктурному об’єкті України - Дністровській ГАЕС - здійснено пускові операції на гідроагрегаті №4. Знакова в День енергетика подія має велике значення для Об’єднаної енергетичної системи та країни в цілому.

В рамках будівництва ІІ черги будівництва Дністровської ГАЕС підрядними організаціями перевірено механічну частину гідроагрегату №4 – всі випробування початку пускових операцій пройдено успішно.

«Сьогодні для нас знакова подія. Ми провели пускові операції на 4-му гідроагрегаті. Всі зобов’язання, які ми взяли на себе у цьому складному році – ми виконали. І сьогодні ви бачите результати тієї роботи, яку ми робили понад 4 роки. Я хотів би подякувати проєктувальникам, заводам-партнерам, які виготовили турбіну і генератор, усім підрядним і субпідрядним організаціям, будівельникам, монтажникам, які кожен день працювали самовіддано. Цей агрегат працюватиме на користь нашої держави і енергосистеми, які на сьогодні потребують таких регулюючих потужностей», –  зазначив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота

Під час проведення пускових операцій на гідроагрегаті № 4 головний інженер ПрАТ «Укргідроенерго» Вадим Рассовський зауважив:

«Запуск відбувся в штатному  режимі, а всі системи працювали відповідно до програми. Абсолютно всі параметри гідроагрегату, температурний і вібраційний режими в нормі. Це лише  початок цілого етапу важливих робіт, які ми плануємо завершити через пів року та ввести гідроагрегат в промислову  експлуатацію».

Підготовчі роботи до будівництва станції розпочалися ще у 1983 році, проте через об’єктивні обставини термін будівництва було подовжено. Наразі на ГАЕС введено в експлуатацію три гідроагрегати загальною потужністю 972 МВт у генераторному режимі та 1263 МВт у насосному. Четвертий агрегат матиме потужність 324 МВт у генераторному режимі і 421 МВт у насосному режимі. Введення в промислову експлуатацію гідроагрегату №4 заплановано на літо 2021 року. Всього на Дністровській ГАЕС буде встановлено 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 МВт у насосному.

«Початок пускових операцій на гідроагрегаті №4 Дністровської ГАЕС – це вагомий та закономірний етап у будівництві другої черги станції. Цьому моменту передувала важка, але максимально скоординована співпраця будівельних та монтажних організацій, що дозволило саме у День енергетика та відповідно до затвердженого графіку, здійснити пуск гідроагрегату, з чим я щиро вітаю колег», – зазначив В’ячеслав Павловський, директор з капітального будівництва Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» – генерального підрядника будівництва Дністровської ГАЕС.

«Нині дуже важливий день. Ми побачили обладнання в реальній роботі. Ми побачили, що гідроагрегат живий. Попереду ще дуже багато завдань, але ми все виконаємо, адже це праця не однієї людини, а злагоджена взаємодія багатьох колективів», – акцентував директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Субота.

Дністровська ГАЕС має стати найбільшою ГАЕС в Європі і шостою за масштабами проєктом гідроенергетики у світі. Спорудження потужної станції насамперед дасть можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для вироблення гостродефіцитної пікової електроенергії.

Загалом Дністровська ГАЕС дозволить підвищити конкурентоспроможність України, зміцнити енергетичну безпеку, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі, а також стати аварійним резервом електроенергії. Водночас із введенням її в експлуатацію також суттєво покращиться екологічний стан, оскільки зменшаться витрати природного газу.

або Використовуйте клавіатуру

Київська енергетична будівельна компанія — системне проектування, будівництво і монтаж технологічно складних об’єктів цивільного і промислового призначення в енергетичній сфері.

Ознайомтеся з іншими новинами

всі новини
або Використовуйте клавіатуру
Контактна інформація
всі контакти
Україна, м.Київ

01013,м. Київ, вул. Промислова, 4А

(044) 545-71-24

Відділ загальних питань

mail@kebk.com.ua

Відділ загальних питань

на карті
Ви можете зв’язатися з нами самостійно
відкрити форму для зворотнього зв’язку