loading...

Відбулося офіційне відкриття ПС 500 кВ «Кремінська»

Після введення в роботу ПС 500 кВ «Кремінська» значно підвищилася надійність електропостачання споживачів Луганської області, а також усунено ризик їх відключення у випадку зупинки Луганської ТЕС. Це констатували учасники заходу під час офіційного відкриття підстанції 500 кВ «Кремінська» за участю представників органів влади, місцевого самоврядування, енергетичних копаній регіону та ЗМІ

«Підстанція 500 кВ «Кремінська» є стратегічним об’єктом для енергобезпеки нашої держави, адже ми повертаємо північ Луганщини назад в об’єднану енергосистему України. Ми доклали максимум зусиль для введення в роботу підстанції, яку чекали і ми, і споживачі Луганщини, заради яких працюємо. ПС «Кремінська» є також останньою важливою віхою, яка дозволила вибудувати інфраструктуру, що гарантує надійне живлення споживачів Луганщини, коли українська енергосистема має бути від’єднана від Росії та Білорусі, що передуватиме інтеграції нашої енергосистеми до європейської», – зазначив в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Володимир  Кудрицький.

Підстанція 500 кВ «Кремінська» через новозбудовану ЛЕП 500 кВ Донбаська – Кремінська отримує електроенергію від ПС 750 кВ «Донбаська» (з основної частини енергосистеми України) та передає її по ЛЕП 220 кВ на ПС «Ювілейна» і далі у розподільчі мережі півночі Луганської області.

Таким чином, ПС «Кремінська» усуває ризики знеструмлення регіону у випадку відключення Луганської ТЕС або ЛЕП 220 кВ Луганська ТЕС – Лисичанська, забезпечуючи надійність енергоживлення регіону та абсолютну більшість потреб півночі Луганщини в електроенергії.

Кінцева вартість будівництва стратегічного об’єкта склала 1,281 млрд грн (з ПДВ), що на 25,5%, або на 438 млн грн менше початкової – 1,719 млрд грн.

Нова підстанція є найсучаснішим об’єктом Укренерго. Трансформаторна потужність ПС «Кремінська» – 501 МВА. Основна її особливість – унікальні для України комплектні розподільчі пристрої з елегазовою ізоляцією (КРПЕ) 500 кВ і 220 кВ (Південна Корея), що мають високу експлуатаційну надійність (перший капітальний ремонт після 25 років експлуатації) та не вимагають постійної присутності експлуатаційного персоналу на підстанції. Крім того, завдяки компактності КРПЕ площа ділянки підстанції становить 3,3 га – що у 7 разів менше, ніж якби будувалися традиційні розподільчі пристрої.

Підстанція повністю автоматизована – на ній впроваджено автоматизовану систему керування технологічним процесом (АСКТП), що дозволяє контролювати роботу та керувати обладнанням підстанції у віддаленому режимі. Повномасштабно АСКТП буде працювати після спорудження волоконно-оптичної лінії зв’язку на ЛЕП 500 кВ Донбаська – Кремінська. Наразі на об’єкті працює 7 чоловік.

«Сьогоднішнє відкриття ПС «Кремінська» – це вирішення стратегічних питань для Луганщини і України в цілому. На жаль, у нас сталася трагедія, виникла пожежа (у Новоайдарівському районі, яка призвела до вимкнення ЛЕП 220 кВ Луганська ТЕС – Лисичанська). Якби підстанції зараз не було, ми б мали колосальні проблеми, адже до її відкриття Луганська область була енергетичним півостровом», – відмітив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Також про ще одну стратегічну роль підстанції для регіону та економіки країни наголосив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Давид Макар’ян: «Підстанція допоможе налагодити роботу промислових підприємств та залучити додаткові інвестиційні проекти в Луганську область».

джерело

або Використовуйте клавіатуру

ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» виграла тендер на будівництво ПС «Кремінська». Договір був підписаний 10 травня 2017 року.

Детальніше про проект дивіться тут

Ознайомтеся з іншими новинами

всі новини
або Використовуйте клавіатуру
Контактна інформація
всі контакти
Україна, м.Київ

01013,м. Київ, вул. Промислова, 4А

(044) 545-71-24

Відділ загальних питань

mail@kebk.com.ua

Відділ загальних питань

на карті
Ви можете зв’язатися з нами самостійно
відкрити форму для зворотнього зв’язку